Fără categorie

Winners @ Xmas Carols & Masterpieces Contest, 3rd Ed.

Winners of International Xmas Carols & Masterpieces Contest, 3rd Edition come from Romania, Poland, Malta, Serbia and Republic of Moldova.

We wish you all a Happy New Year with health, joy and full of beautiful achievements! / Vă dorim tuturor un An Nou cu sănătate, bucurii și plin de realizări frumoase.

Although the Jury was demanding, according to the regulations, each category, section and age group was able to benefit from the 1st, 2nd or 3rd Prize. Thus, in cases where there was only one competitor for an age group, we awarded prizes higher than the ranking.

Deși Juriul a fost exigent, conform Regulamentului, fiecare categorie, secțiune și grupă de vârstă a putut beneficia de Premiul I, II sau III. Astfel, în cazurile în care a existat un singur concurent pentru o grupă de vârstă, am acordat premii mai mari decât punctajul.

Because most of the participants are Romanian, we describe the prizes in Romanian and you can ask for Translation by clicking ”Translate” button.

În ce constau Premiile pentru Concursul de Colinde și Piese Sacre, Ediția a III-a

PENTRU TOȚI PARTICIPANȚII (INDIFERENT DE PREMIU)
  • Diplomă (va fi trimisă prin email)
  • Un interviu realizat pe Zoom cu tine și despre tine, promovat pe YouTube și Facebook (solicită la adresa festivaluldearte@gmail.com)
  • Participare la recitalurile lunare din stagiunea ”Prologul festivalului”, la Casa de Cultură ”Geo Bogza” din Câmpina. Acestea au loc, de regulă, în ultima sâmbătă din lună. Trimite solicitare în primele 10 zile ale lunii, la adresa festivaluldearte@gmail.com.
PENTRU PREMIUL III
  • 5% reducere la înscrierea pentru Masterclass-uri din cadrul Festivalului de Arte, în vara 2023
PENTRU PREMIUL II
  • 10% reducere la înscrierea pentru Masterclass-uri din cadrul Festivalului de Arte, în vara 2023
PENTRU PREMIUL I
  • 15% reducere la înscrierea pentru Masterclass-uri din cadrul Festivalului de Arte, în vara 2023
  • 10% reducere la înscrierea în edițiile din 2023 ale Concursurilor de Muzică, organizate de Festivalul de Arte
  • Prezență în Gala Laureaților – Premiul I, în Premieră pe YouTube – Festivalul de Arte: https://www.youtube.com/c/Festivaluldearte, în data de 5 ianuarie 2023, ora 20:00 (vom face o selecție).
PENTRU PREMIUL I DE EXCELENȚĂ
  • 50 RON (trimite contul și numele titularului astfel încât să putem face ”copy-paste”) – oferit de firma Time4Events
  • 15% reducere la înscrierea pentru Masterclass-uri din cadrul Festivalului de Arte, în vara 2023
  • 10% reducere la înscrierea în edițiile din 2023 ale Concursurilor de Muzică, organizate de Festivalul de Arte
  • Prezență în Gala Laureaților, în Premieră pe YouTube – Festivalul de Arte: https://www.youtube.com/c/Festivaluldearte, în data de 5 ianuarie 2023, ora 20:00.
  • Publicitate pe Facebook timp de 4 zile a unui recital personal pe care dorești să ni-l trimiți la adresa festivaluldearte@gmail.com.
PENTRU MARELE PREMIU
  • 100 RON (trimite contul și numele titularului astfel încât să putem face ”copy-paste”) – oferit de firma Time4Events (pentru cazurile de ”Ex aequo”, suma se împarte la doi)
  • 20% reducere la înscrierea în cadrul Cursurilor de Vară din cadrul Festivalului
  • 15% reducere la înscrierea în edițiile din 2023 ale Concursurilor de Muzică, organizate de Festivalul de Arte
  • Prezență în Gala Laureaților, în Premieră pe YouTube – Festivalul de Arte: https://www.youtube.com/c/Festivaluldearte, în data de 5 ianuarie 2023, ora 20:00.
  • Publicitate pe Facebook timp de 4 zile a unui recital personal pe care dorești să ni-l trimiți la adresa festivaluldearte@gmail.com.
PENTRU Trofeul Festivalului de Arte
  • 150 EURO (trimite contul și numele titularului astfel încât să putem face ”copy-paste”) – oferit de firma Time4Events
  • 20% reducere la înscrierea în cadrul Cursurilor de Vară din cadrul Festivalului
  • 15% reducere la înscrierea în edițiile din 2023 ale Concursurilor de Muzică, organizate de Festivalul de Arte
  • Prezență în Gala Laureaților, în Premieră pe YouTube – Festivalul de Arte: https://www.youtube.com/c/Festivaluldearte, în data de 5 ianuarie 2023, ora 20:00.
  • Publicitate pe Facebook timp de 4 zile a unui recital personal pe care dorești să ni-l trimiți la adresa festivaluldearte@gmail.com.
PENTRU Trofeul Festivalului de Arte
  • 50 lei (trimite contul și numele titularului astfel încât să putem face ”copy-paste”) – oferit de firma Time4Events
  • Publicitate pe Facebook timp de 4 zile a unui recital personal pe care dorești să ni-l trimiți la adresa festivaluldearte@gmail.com.
Gala Laureaților
Professionals
Group IIPlacePrize
Gabriela FlorekPolandI
Enice Timeea Vlad-OpreaBucureștiGP
Group III
Elena BălămițăBucureștiII
Andreea Amalia VasileBucureștiI
Maria BălămițăBucureștiI
Zofia BanachPolandI
Ruxandra-Diana-Teodora GeambașuBucureștiI of Excellence
Group IV
Raluca-Iolanda MălăeruBucureștiI
Michel Angelo MuscatMaltaI
Mara Delia PoșteaBucureștiI
Denisa-Maria BalabanBucureștiI
Group V
Nicoleta NistorBucureștiI of Excellence
Choirs
The „Transylvania” ChoirBrașovTrophy
Amateurs – elder groups
Group V
Laura CondruRepublic of MoldovaI
Liliana Iżyk-PabisiakPolandGP
Ensembles, Group V
Vocal Ensemble „Quadrivia”SerbiaI of Excellence
Amateurs
Group I
Anastasia Daniela MărgineanuBucureștiI
Maya Zenaida RobașSatu MareI
Sara Maria Stoian (voce+pian)BufteaI
Group II
Elena PopescuBufteaIII
Miryam Elena RaduBufteaII
Antonia Maria NedeleaBufteaII
Ana NovacBufteaII
Rebeca Maria BarbuBufteaII
Erica AntonBufteaII
Anastasia Elena DrăguțBufteaII
David Cristian AgapiBufteaII
Sara Maria CiureaBufteaII
Rareș Ilie CondilăBufteaII
Alexia Maria PetcuBufteaII
Vlad Gabriel ArseneBufteaII
Nectarie NovacBufteaII
Maya Alexandra GheorgheBufteaII
Radu Cristian SuciuBufteaII
Ștefan MitroiBufteaII
Sophia Elena VăleanuBufteaII
Gabriel RebicanBucureștiII
Maria Bianca BirăuBufteaII
Cezar Gabriel Ioan BuganuBufteaII
Junior Victor Daniel ComanescuBufteaII
Cristian Andrei IliescuBufteaII
Ana BelalîBufteaI
Alexie CotelnicBufteaI
Andreea Inovan BertokSatu MareI
Lucas AntofieBufteaI
Carina Nicole RomaniucBufteaI
Nicoleta CotelnicBufteaI
Eric Mihai LayetBufteaI
Maria Mihaela DumitruBufteaI
Teodor BădescuBufteaI
Robert Ionuț PeșteBufteaI
Eveline Cristiana SilitrăBufteaI
Eduard BălteanuBufteaI
Sofia Maria DrăguțBufteaI
Victoria MocanuBufteaI
Eveline Cristiana Silitră, voce+pianBufteaI
Erik Alexandru FloreaBufteaI
Delia Maria IancuBufteaI
Maria Mirabela DumitruBufteaI
Ioana Maria DumitruBufteaI
George Gabriel MotisanBufteaI
Ilinca TrîmbaciuBufteaI
Ilinca Elena MarcuBufteaI
Tudor PortaseMogoșoaiaI
Alessia-Ariana TitisanBucureștiI
Sophia Maria ChisSatu MareI
Isabelle Yasmin MicuPauleștiI
Antonia Maria DaridaSatu MareI
Mădălina CaravanBufteaI
Maya Elena BurloiuCornuI
Natalia Maria IonPloieștiI
Jessica Maria StaicuComarnicI
George Gabriel MotisanBufteaI
Radu Mihai EnacheBucureștiGP – Ex aequo
Anna-Maria Giulia MoacăComarnicGP – Ex aequo
Group III
Maria Tudorache & Victor Cristian MihalacheBufteaII
Robert Ionuț ConstantinescuBufteaII
Andreea Mădălina BerbecaruBufteaI
Ruben ApostolBufteaI
Patricia MurariuBufteaI
David MarinBufteaI
Alexandru MaierBufteaI
Victor MihalacheBufteaI
Daria Ureche-TudorPloieștiI
Diana Andreea AntonPloieștiGP
Ansambluri
Group I
Alessia Teodora & Sara Maria StoianBufteaI
Group II
George Gabriel Motisan & Eveline Cristiana SilitrăBufteaI
Nectaria Cotelnic & Patricia MurariuBufteaI
Ruben Apostol, Eveline Cristiana SilitraBufteaGP – Ex aequo
Damian Trîmbaciu & Horia CăpraruBufteaGP – Ex aequo
Group III
Maria Marcu, Ruben ApostolBufteaGP – Ex aequo
Denisa Anghelache, Luca Andrei ManeaBufteaGP – Ex aequo
Choirs
Group III
The Lira ChoirGP

Categorii:Fără categorie